Adres Hemen Ara
+90 530 431 71 28info@pediturk.com.tr
EnglishFrenchItalianTurkish

Podoloji Ankara

Ayak sağlığı ve ayak hastalıklarıyla ilgilenen bir bilim dalı olan Podoloji, ayak patolojisini, fizyolojisini ve anatomisini inceler.

Vücudumuzun bütün yükünü taşıyan ayaklarımızda zamanla bazı sağlık problemleri ortaya çıkabilmektedir. Ayakta görülen hastalıklarda erken teşhis son derece önemlidir. Batık tırnak, nasır, siğil, tırnak ya da deri mantarı ve terlemeye bağlı sağlık problemleri çok sık rastlanan ayak sorunları arasında yer almaktadır. Ayaktaki problemleri çok yönlü olarak inceleyip değerlendirdikten sonra podologlar gerekli gördüğü yerlerde hastaları uzman hekimlere yönlendirmektedir. Podologların yaptığı ön inceleme ve erken teşhis ayak sağlığı için son derece önem arz etmektedir.

Ayak sağlığı alanında eğitim almış ve bu alanda sürekli olarak kendilerini yetiştiren podologlar ayak, parmak ve tırnak sağlığı üzerine hizmet vermektedir. Podoloji Ankara alanında hizmet veren Peditürk ayak sağlığı, uzman podologları ile Ankara Bağlıca’daki merkezinde hizmet vermektedir.

Ayak sağlığına ve bakımına dikkat edilmediği takdirde çok sayıda ayak hastalığı ile karşı karşıya kalabiliriz. Bunlardan ilk sırada “Tırnak Batması” gelmektedir.

Batık Tırnak Bakımı

Tırnak Batması Nedir?

Bir takım nedenlerden dolayı tırnakta ya da tırnak yatağında bozulmalar meydana gelmektedir. Bu bozulmalar da tırnağın uzamamasına ve ete gömülmesine neden olmaktadır. Ete tırnak gömülmesiyle beraber de parmakta ağrı, kızarıklık, enfeksiyon görülebilir.

Tırnak batması oluşmasının bazı nedenleri vardır. Bunlardan bazıları aşağıdaki şekildedir.

Tırnak Batması Nasıl Oluşur ?

• Yanlış pedikür yapılması,
• Tırnakların sivri veya derin şekilde yanlış kesilmesi,
• Ayağı çarpma, tırnak üzerine darbe alınması,
• Genetik olarak gelen dönük tırnak yapısı
• Aşırı kilo artışları,
• Yoğun spor yapmak,
• Sivri, aşırı yüksek topuklu ayakkabılar; dar, sıkı çoraplar
• Tırnak mantarı enfeksiyonu ve tırnakta kalınlaşma,

Tırnak Batması Tedavisi

Tırnak batması tedavisinde tırnağın durumuna göre tel, bant ya da farklı yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemler ile ete gömülmüş olan tırnağın doğal uzaması sağlanır. Problemli tırnak düzenli olarak takip edilir. Bu sayede tırnak kontrol altında uzar ve hem batık hem de tırnak yatağı düzelir.

Podoloji Ankara

Diğer ayak sağlığı problemleriniz ve tırnak bakımı ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınızla ilgili Podoloji Ankara merkezimizden bilgi alabilirsiniz. Ankara telefon numaralarımız aşağıdadır.

0312 241 15 29
0530 703 24 43

Ayrıca Podoloji İstanbul sayfamızı da ziyaret ederek İstanbul ofisimizin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ayak sağlığı ankara, podoloji ankara, ankara podoloji