Yol Tarifi Hemen Ara
0530 703 24 43info@pediturk.com.tr
EnglishFrenchItalianTurkish

Yürüme Analizi

Yürüme Analizi

Yürüme analizi ortopedik ya da fizyolojik nedenlerle yaşanan yürüme bozukluklarının giderilmesine yönelik bir yöntemdir. son dönemlerde merkezimizde pek çok kişi tarafından talep edilen bu yöntem, başarı oranı oldukça yüksek olan grup içerisinde yer almaktadır.

Ayak tabanı analizi işlemi, yürüyüş bozukluğunun neden ileri geldiğini, hangi konuda destek verilirse sorunun çözülebileceğine yönelik olarak uygulanmaktadır. Yapılan analiz esnasında;

  • Kişinin ayağında topuk dikeni olup olmadığı
  • İçe basma gibi bir eylem gerçekleştirip gerçekleştirmediği
  • Düz taban olup olmadığı
  • Topuk ağrılarına sahip olup olmadığı
  • Aşil tendonu kaynaklı herhangi bir olumsuzluk yaşayıp yaşamadığı kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

Analiz verilerine bağlı olarak söz konusu kişi için sorunu doğrudan gidermeye yönelik olarak kişiye özel tabanlık tasarlanır. Bu sayede asıl nedenin ne olduğu bilindiğinden doğrudan sonuca odaklanılabilir. Yürüme analizi nedir sorusunu bu şekilde vermek mümkündür.

Yürüme Sorunları Tedavi Edilmezse Ne Olur ?

Yürüme sorunları merkezimizdeki son teknoloji ekipmanlarla kolaylıkla yapılabilmektedir. Kişi eğer herhangi bir yürüme sorununa sahipse ve bununla ilgili gerekli tedaviyi erteliyorsa, ilerleyen süreçlerde özellikle yaşı ilerlediğinde tedavi edilmesi gereken ayağı üzerine basamadığında yürüme güçlüğü çekebilir.

Tam anlamıyla yürüme yetisini kaybedecek seviyeye gelebilir. Yanlış bir biçimde adım atmasından ve vücudunun tüm ağırlığını tek bir noktada toplamasından dolayı ayak nasırı sorunu yaşayabilir. Yaşam kalitesi büyük ölçüde düşer. Yaşadığı ağrılar kronik bir hal alarak kalıcı olabilir. Yanlış yürümeye ve ya yürüyememeye bağlı olarak eklemlerinde kireçlenmeler görülebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına vakit kaybetmeden merkezimize gelecek analiz yaptırmanız gerekir. Sahip olduğumuz ileri teknoloji yürüme analizi cihazı sayesinde her yaş grubundan kişiye analiz uygulaması yapılabilmektedir.

Bilgisayarlı Yürüme Analizi

Ayak analizinin yapılması kişinin yürüyüş bozukluğunu fark etmesi ve ortopedi uzmanına gitmesi ile başlar. Doktordan alınan yönlendirme ile  merkezimizi ziyaret etmesi ile devam eder.

Merkezimize gelen herkesin ihtiyaç duyduğu tekil ya da çoğul uygulamanın tespit edilebilmesi için, farklı niteliklere sahip testler yapılmaktadır. Bu testlerden biri basınç bölgesinin tespiti için uygulanan basınç testidir. Yapılan bu test sonrasının kişinin yüksek tempolu hareket, standart hareket ve statik durumlardaki basınç merkezleri ölçümlenir.

Testin sonuçlarından çıkan verilere göre, kişinin ihtiyacına uygun bir biçimde tabanlık tasarımı doğrudan merkezimiz uzmanlarınca yapılır. Gündelik hayatında tempolu bir yaşam sürenler, sporcular, yürüme bozukluğu olanlar, diyabet rahatsızlığı olanlar vakit kaybetmeden bilgisayarlı yürüme analizi yaptırmalıdır.

Ayak Taban Analizi Hangi Durumlarda Yapılmalıdır ?

Kişinin ayağında bulunan ve tabanlık kullanımı gerektiren tüm durumlarda mutlaka analiz yapılmalıdır. Kişiler özellikle çekiç parmak sendromu, tarsal tünel sendromu sahibiyse, testlerini ertelememelidirler.

Bunların yanı sıra, taban çökmesi, nasır, omurga rahatsızlıkları, yüksek taban ve ya düz taban, çabuk yorulma, aksama, tırnak batması, Aşil tendonu kaynaklı sorunlar, Morton ayak sendromu, duruşta ve dengede yaşanan sorunlar ve akciğer kapasitesinde düşüklüğün olduğu durumlarda mutlaka merkezimizi ziyaret ederek analiz yaptırmalıdırlar.

Merkezimizde yapılan tüm yürüme bozukluğu giderici testler, kişiye özel yöntemlerle uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadır. Hizmet vermeye başladığımız günden bu yana maksimum müşteri memnuniyeti ve yüksek hizmet kalitemiz ile sektörün öncü isimlerinden biri olmayı başardık.

Peditürk olarak, özel teknik ve yöntemlerle ayaklarınızda meydana gelen nasır, mantar, tırnak mantarı, diyabet kaynaklı deformasyonlar ve bakım, medikal bakım çalışmaları, çok sayıda analizin gerçekleştirilmesi ve kişiye özel tabanlık üretimi konularında hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi, randevu ve yürüme analizi fiyat seçenekleri ile ilgili olarak bizlere ulaşın.