Yol Tarifi Hemen Ara
0530 703 24 43info@pediturk.com.tr
EnglishFrenchItalianTurkish

Nasır Bakımı

Nasır Bakımı

Nasır bakımı yanlış ayakkabı seçimine bağlı olarak ve ya ilerleyen yaş aralıklarında sıklıkla karşılaşılan yaygın ayak problemine karşı yapılır. Ayakların daha çok kemikli olan bölgeleri nasır oluşumu için uygun koşulları yaratır. Gün içerisinde kişinin rutin aktiviteleri ve uzun süreli fiziksel aktiviteler yapıyor olması nasırın nedenleri arasındadır. Ayrıca uzun saatler ayakkabı giymek durumunda kalması ve ayağının anatomik yapısına uygun ayakkabı tercihi yapmaması da yine nasır oluşumunu tetikleyen faktörlerdendir.

Nasırlı ayakların bakımı safhasına geçmeden önce yaşanılan problemin nasır olup olmadığı ile ilgili olarak mutlaka bir uzman desteği alınmalıdır. Nasırın genel belirtileri,

  • Deride meydana gelen kalınlaşma
  • Nasır oluşmuş bölgenin iltihaplanması
  • Kalınlaşan derinin olduğu bölgede hissedilen ağrılar ve sızılar.
  • Derinin kalınlaşmasına bağlı olarak koyu sarı renge bürünmesi
  • Kaşıntılar
  • Özellikle ayakkabı giyildiğinde yaşanan baskı hissi
  • İlerleyen durumlarda sarı bölgenin tepe noktalarında meydana gelen beyazlıklar ve deri soyulmalarıdır.

Nasırın belirtileri pek çok için ortak lejyonlar şeklinde gözlemlenmektedir. Sorunun ilerlemesi ile birlikte belirtiler daha sık gözlemlenebilir. Buna bağlı olarak kişinin yaşam kalitesini iyileştirmek için ayak nasır bakımı uygulaması kaçınılmaz hale gelir.

Nasır Bakım Merkezi

Ayak problemlerinin pek çoğunda insanlar ciddi ağrılar yaşadıklarında uzmanlara başvurmayı düşünür. Bu tutum oldukça yanlıştır. Tıpkı vücudun göz önünde olan diğer bölgeleri gibi ayaklar da rutin olarak bakıma muhtaçtır.

Nasır, topuk dikeni ve ya mantar gibi problemler yaşayan pek çok insan şiddetli ağrılar yaşarlar. Bu ağrılar dayanılmaz bir hal aldığında problem genellikle tap noktasına ulaşmış olur. Nasır söz konusu olduğunda 3 farklı tip olduğunu söylemek mümkündür. Yumuşak nasır, sert nasır ve tohum nasırı olarak adlandırılan bu üç türde farklı belirtiler gözlemlenebilmektedir.

Sert nasır oluşumları en yaygın görülen nasır çeşididir. Genel itibariyle ayakların kemikli kısımlarında meydana gelen deri kalınlaşması ile baş gösterir. Kişi tarafından bu sorunun farkına varılmaması ve bir nasır bakım merkezi desteği alınmaması halinde ayakta şekil bozukluğuna kadar devam edebilecek bir süreç başlamış olur.

Tohum nasırı ayakların yan bölgelerinde meydana gelen ve temizlenmediğinde şiddetli ağrılara neden olan türdür. Tohum nasır türünde deri altında kök adı verilen farklı oluşumlar söz konusu olur ve ilerlemesi gibi bir durum söz konusu olduğunda tıbbi müdahale gerekebilir.

Yumuşak nasır ise, nasır oluşumu ile bilinen bölgelerin aksine parmak aralarında meydana gelir. Kabuklu yaraların ve ya kızarıklıkların neden olduğu ağrıların başlangıcı ayağa uygulanan baskı ile ortaya çıkar.

Nasır Bakımı Nasıl Yapılır ?

Nasır bakımı nasıl yapılır konusuna değinmeden önce bu gibi sorunlar için kesinlikle uzman desteği almakta fayda vardır. Özellikle iltihaplanmış bir nasır oluşumu mevcutsa kesinlikle kişinin kendisi müdahalede bulunmamalıdır. Ponza taşı ile yapılan uygulamalar ya da kesici bir aletle nasırın kazınması enfeksiyon riskini büyük ölçüde arttırır. Nasır yakıları da bu tarz nasırlarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

İlerleyen vakalarda evde uygulanan bakım kürleri de işe yaramayacağından rutin ayak bakımınızı saygın bir merkezde yaptırmanız mevcut olan nasır problemlerinin tam anlamıyla sona ermesine, yeni oluşumların da önlenmesine yardımcı olacaktır.

Peditürk olarak nasırlı ayakların bakımı için pek çok alternatif uygulama ile kalıcı çözümler sunmaktayız. Yumuşak nasır uygulamaları, tohum nasır uygulamaları ve ya sert nasır uygulamalarında alanında uzman podogoglarımız son teknoloji ekipmanlarla işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Takip eden süreçte tekrar nasır oluşumu problemi ile karşılaşmamanız adına, uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Nasır bakımı fiyatları ve merak ettiğiniz konular için bize ulaşın.