+90 530 431 71 28info@pediturk.com.tr
EnglishFrenchItalianTurkish

Tırnak Batması Bakımı

Tırnak Batması Bakımı

Tırnak batması bakımı, tırnağın uzarken sağında ve ya solunda bulunan ete saplanması durumlarında uygulanmaktadır. Tırnak batmasının pek çok nedeni bulunmaktadır. Yanlış ayakkabı tercihi, kullanılan ayakkabıların ayağa küçük gelmesi, ayaktaki kronik şekil bozuklukları ve yanlış tırnak kesimi bu nedenlerden bazılarıdır. Tırnak batması genel itibariyle başparmakta görülmekle birlikte bazı durumlarda diğer parmaklarda da görülebilmektedir.

Tırnak batması kişiye oldukça acı veren bir durumdur ve yaşam kalitesini çok fazla düşürür. Pek çok kişi bu sorunu yaşadığında ayakkabı giyemez hale gelir zaman zaman yürüme güçlüğü bile çekebilir. Batık alana sert ve ya yumuşak bir biçimde temas eden her şey şiddetli sızılara neden olmaktadır.

Tırnak batması en kısa zamanda fark edilmelidir. İlerleyen vakalarda hastanın acılarının dindirilebilmesi için tırnak batması ameliyatı kaçınılmaz bir son olarak karşımıza çıkar. Ameliyat safhasına gelinmeden durumun fark edilerek uygulama merkezimizde tırnak batmasına yönelik bakımın düzenli olarak yaptırılması hem mevcut batığın ortadan kaldırılması hem de yeni batıkların oluşmasının önüne geçmede büyük ölçüde etkili olur.

Tırnak batması ameliyatının ardından geçirilecek süreç en az, ameliyat kadar zorludur. İleri vakalarda yapılan bu ameliyatın ardından iltihaplı bir alan varsa antibiyotik kullanımı gerekebilir.

Tırnak yatağı bütünü ile cerrahi bir müdahaleye tabi tutulduğundan, ağrı kesicilerin kullanılması da şarttır. Hastaların pek çoğu ameliyatın ardından açık bir yaraya sahip olur. Düzenli pansuman yapılması ve yaranın temizlenmesi mecburi bir hal alır. Ayrıca yara iyileşene kadar hastaların büyük bir bölümü yürüme konusunda güçlük çekebilir. Hastaların büyük bir kısmına ise doktorlarınca dikişlerinin açılması ihtimaline karşı yürümemeleri tavsiye edilir.

İlerleyen vakalar için gerçekleştirilmesi gereken ameliyatın ardından, sorunun tekrarlanmaması için düzenli bir bakım süreci olacaktır. Tırnak batması ameliyatı sonrası bakım işlemleriniz için kliniğimizi ziyaret edebilir ve takip eden süreçte tekrar aynı sorunu yaşamamak adına uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 

Tırnak Batması Ayak Bakım Merkezi

Tırnak batması ile ilgili cerrahi bir müdahaleye maruz kalmamak adına sorunun erkenden fark edilip daha basit uygulamalarla önlem alınabilmesi mümkündür. Erken teşhis için kişilerin düzenli ayaklarını kontrol etmeleri ve belirtileri bilmeleri gerekir.

  • Tırnağın etrafındaki ette meydana gelen kızarıklık
  • Tırnak yatağı içerisinde darbelere karşı yoğun hassasiyet
  • Tırnak dokusu ve tırnak etinde sıcaklık artışı
  • Yanma hissi
  • Tırnağın meydana getirdiği deformasyon nedeniyle tırnak etinden akıntı gelmesi
  • Şişkinlik ve kabarma
  • Sürekli surette tırnak etinde duyulan ağrı ve sızı
  • Çok hafif darbelerde bile şiddetli acı hissi
  • Tırnağın kendisinde de duyulan ağrı hissi

Söz konusu belirtiler tırnak batmasının en yaygın belirtileri arasında yer almaktadır. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda, vakit kaybetmeden tırnak batması ayak bakım merkezi iletişim numaralarımızdan bizlerle irtibata geçebilir ve randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Peditürk Tırnak Batması Bakımı

Ayak bakımı uygulama merkezimiz, her konuda ayak bakım hizmeti verir. Yaygın bir sorun olan tırnak batması konusu ile ilgili olarak uzmanlarımız kişinin durumuna göre en uygun bakım yöntemini uygulamaktadır. Uzman kadromuz ve teknolojik ekipmanlarımız ile ayaklarınız için en konforlu ayak bakım hizmetlerini alabileceğiniz Peditürk’ün bakım uygulaması esnasında kullandığı tüm ürünler Sağlık bakanlığınca onaylı ve etkisi kanıtlanmış ürünler grubundadır.

Düzenli olarak ayak bakımı yaptırmak ya da yaşadığını herhangi bir sorunu gidermeye yönelik olarak işlem almak isterseniz, irtibat numaralarımız aracığıyla bize ulaşıp randevu alabilirsiniz. Podologlarımız ile bakım programınızı belirleyerek kısa sürede etkili bakım yöntemleri ile tırnak batması konusunda destek alabilirsiniz.