Yol Tarifi Hemen Ara
0530 703 24 43info@pediturk.com.tr
EnglishFrenchItalianTurkish

Tırnak Mantarı Bakımı

Tırnak Mantarı Bakımı

Tırnak mantarı bakımı, gerekli şekilde müdahale edilmediğinde kısa sürede diğer tırnaklarınızda bulaşabilecek bir rahatsızlığa yönelik olarak yapılır. Tırnaklarda oluşan mantarlar özellikle günün büyük bir kısmını kapalı ayakkabılar giyerek geçiren kişilerde yaygın bir biçimde görülmektedir. Rahatsızlık kişi tarafından fark edilmediğinde ya da göz ardı edildiğinde, yaşam kalitesinin düşmesinin yanı sıra, tırnağın düşmesi ile birlikte yürüme güçlüklerine de neden olabilmektedir. tırnak mantarı sorunu yaşayan kimseler, estetik bir kayıp yaşamalarının yanında, ağrı, sızı ve şiddetli kaşıntı gibi sorunlar da yaşamaktadır.

Tırnak mantarları belli bir grup üzerinde çok daha sık gözlemlenebilir. Bunun nedeni bu kişilerin kan dolaşımı ile ilgili sorun yaşamaları, zayıf bağışıklık sitemi, kronik cilt rahatsızlıklarına sahip olmalarıdır. Ayrıca ayaklarda meydana gelen aşırı terleme, diyabet hastalığı, ayakların nemli kalması, ileri yaşa sahip olmak da mantar oluşumunda etkilidir.

Tırnak Mantarı Bakım Kremi

Ağırlıklı olarak ayakların başparmaklarında meydana gelen ve dermandofit isimli bir mantar türünün sebep olduğu bu rahatsızlığın giderilmesinde farklı yöntemler kullanılmaktadır. Tedavi yöntemlerinin öncesinde tırnak mantarı belirtileri konusunda bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

  • Ayağın genelini kaplayan kötü koku
  • Tırnağın yapısının bozulmasına bağlı olarak kolay kırılabilmesi
  • Tırnak üzerinde net bir biçimde gözlemlenebilen beyaz ve sarı çizgiler.
  • Tırnak dokusunun kalınlaşması
  • Tırnak dokusunda kuruma
  • Tırnakta çatlamalar
  • Renk değişimleri
  • Şekil bozulmaları gibi belirtiler tırnak mantarında sık sık görülen belirtilerdendir.

Pek çok insan tırnak mantarı ile ilgili bir belirti gördüğünde tırnak mantarı bakım kremi ile problemi çözmeye çalışmaktadır. Mantarla baş etmek konusunda sıklıkla kullanılan yöntemlerden biri de mantar kremleridir. Ancak bu tarz ürünler, doktorlar tarafından tavsiye edilmediği müddetçe kullanılmamalıdır. Aksi takdirde mantarın ilerlemesi ya da durumun değişmemesi gibi sonuçlar doğurabilir.

Ayak Tırnak Mantar Bakımı

Düzenli ayak bakımı yaptırarak, tırnak mantarının erkenden fark edilmesi ve gerekli önlemin alınması mümkün olur. Merkezimizde ayaklarınızın podologlarımız tarafından bakımı gerçekleştirilirken rutin kontrolleri de yapılmaktadır. Uygulamalarımız esnasın kullanılan tüm cihazlarımız yüksek sterilizasyon işlemlerinin ardından kullanılmaktadır.

İlaç kullanımının sonuç verebilmesi için 6 ila 12 hafta süresince ara verilmeksizin kullanılması gerekecektir. Doktorunuz tarafından verilen mantar ilaçlarının hasta insiyatifi ile kesilmesi, mantarın söz konusu ilaca bağışıklık göstermesine sebebiyet verebilir. Böyle bir durumda mantar sıklıkla tekrar edebilecek ve bir anlamda vücudunuza yerleşmiş olacaktır. böyle bir durumda çok daha uzun süreli ve yıpratıcı tedavi süreçleri sizi bekler. Mevcut ilacınız artık işlevini yitirmiş olduğundan yeni bir ilaç ile sıfırdan bir tedavi süreci başlatılması gerekebilir.

Mantar gibi bulaşıcı hastalıkların giderilmesinde kullanılan tüm ekipmanlarımız kişiye özel olarak hazırlanmıştır ve tek kullanımlıktır. Ayak tırnak mantar bakımı için sitemiz üzerinde bulunan iletişim numaralarımız ile bizlere ulaşabilir, ayaklarınıza gereken değeri vermek için destek alabilirsiniz.

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarının tedavi esilmesi sürecinde ilaç kullanımı iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Krem ve ya oral yolla alınan ilaçlar şeklinde reçete edilebilen ilaçlar, mutlaka doktorunuzun tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Mantar söz konusu olduğunda, bütünüyle alışkanlıklarınızın değiştirilmesi gerekmektedir. Çünkü mantar çok hızlı yayılan ve bir kez oluştuktan sonra tekrar oluşabilmek için uygun koşulları değerlendiren bir ayak hastalığıdır. Bir kez ayak ya da tırnak mantarı tedavisi görmüşseniz takip eden süreçte, ayaklarınızın düzenli olarak bakımını yaptırmanız gerekecektir.

Merkezimizde tırnak mantarı tedavisi amacıyla gelişmiş teknoloji ile donatılmış pek çok ekipman kullanılır. Yeni nesil uygulamalarımız podologlarımız tarafından düzenli bir biçimde uygulandığında, tırnak mantarının tekrar etmesinin tamamen önüne geçilebilir.