Yol Tarifi Hemen Ara
0530 703 24 43info@pediturk.com.tr
EnglishFrenchItalianTurkish

Medikal Ayak Bakımı

Medikal ayak bakımı son zamanlarda pek çok kişi tarafından sıklıkla yaptırılan uygulamalardan biridir. Ayak bakımı pek çok kişi tarafından göz ardı edilse de ilerleyen yaşlarda yaşanabilecek sorunların önüne geçilebilmesine yardımcı olan bir uygulamadır. Ayrıca, bakım esnasında uzmanlarımızca yapılan ön muayene herhangi bir hastalığın belirtisi oluşmuş ise, uzman gözüyle değerlendirilebilir ve erken bir biçimde önlem alınabilir.

Medikal Ayak Sağlığı

Sağlıklı ayaklara sahip olabilmek için, gerekli bakımın mutlaka yapılması gerekir. bu bakım sayesinde ayak hastalıkları tespit edilerek önleyici tedavi yöntemleri belirlenebilir. Hastalıkların da erken teşhis edilebilmesine olanak sağlayan ayak bakımı yaşam kalitenizin iyileştirilebilmesi için periyodik olarak gerçekleştirilmelidir.

Ayak bakımı yapan kişilere podolog adı verilmektedir ve bu kişiler, alanında eğitim alan ve uzmanlaşan kimselerdir. Uygulamalar esnasında teknolojik ürünler kullanılır. bunun yanı sıra farklı podolojik materyallerden de medikal ayak sağlığı için destek alınmaktadır.

Medikal Ayak Bakımı

Medikal ayak bakımı son zamanlarda pek çok kişi tarafından sıklıkla yaptırılan uygulamalardan biridir. Ayak bakımı pek çok kişi tarafından göz ardı edilse de ilerleyen yaşlarda yaşanabilecek sorunların önüne geçilebilmesine yardımcı olan bir uygulamadır. Ayrıca, bakım esnasında uzmanlarımızca yapılan ön muayene herhangi bir hastalığın belirtisi oluşmuş ise, uzman gözüyle değerlendirilebilir ve erken bir biçimde önlem alınabilir.

Medikal Ayak Sağlığı

Sağlıklı ayaklara sahip olabilmek için, gerekli bakımın mutlaka yapılması gerekir. bu bakım sayesinde ayak hastalıkları tespit edilerek önleyici tedavi yöntemleri belirlenebilir. Hastalıkların da erken teşhis edilebilmesine olanak sağlayan ayak bakımı yaşam kalitenizin iyileştirilebilmesi için periyodik olarak gerçekleştirilmelidir. Ayak bakımı yapan kişilere podolog adı verilmektedir ve bu kişiler, alanında eğitim alan ve uzmanlaşan kimselerdir. Uygulamalar esnasında teknolojik ürünler kullanılır. bunun yanı sıra farklı podolojik materyallerden de medikal ayak sağlığı için destek alınmaktadır.

Medikal Ayak Bakımı Tırnak Mantarı

Ayaklarda mantar oluşumu pek çok insanın sıklıkla yaşadığı sorunlardan biridir. Ayak mantarı, ayağa uygun olmayan ayakkabıların tercih edilmesi nedeniyle meydana gelebilir. Ayrıca temizlenen ayakların havlu ile kurutulmaması da mantarın nemli bölgelerde oluşmaya elverişli olması nedeniyle en çok karşılaşılan nedenlerden biridir.

Ayaklarda meydana gelen mantar oluşumları kişilerin yaşam kalitesini olumsuz etkilemesinin yanı sıra, estetik bir bozukluk anlamına da gelir. Tırnağın altında ya da üst yüzeyinde meydana gelen mantar oluşumu, kısa bir sürede tırnak dokusunun kalınlaşmasına ve belirgin bir sarı renge sahip olmasına neden olur. Böyle bir durum söz konusu olduğunda freze adında bir tırnak bakım cihazı kullanılmalıdır. Freze, podolog tarafından kullanılması gereken ve uzmanlık gerektiren bir malzemedir.

Merkezimize geldiğinizde medikal ayak bakımı tırnak mantarı konusunda da son derece etkili uygulamalar yaptırma imkanınız olur. Takip eden süreçte tekrar tırnak mantarı oluşumu yaşanmaması adına uzmanlarımız günlük ayak bakımı rutininizi planlamanız konusunda da detaylı bilgi paylaşacaktır.

Medikal Ayak Bakım Cihazı

Kişilerin ihtiyaç duydukları medikal ayak bakımı türüne göre, uygulamada farklı cihazlar tercih edilmektedir. Bu cihazlar son teknolojik ürünlerdir. Cihaz uygulamalarının yanı sıra pek çok uygulamada yine ihtiyaca göre değişkenlik gösteren kremler, kürler ve serumlar kullanılabilmektedir.

Ayak bakımı söz konusu olduğunda tüm cihazlar uzmanlarca kullanılmalıdır. Uygulamalarda manuel aletlerin anı sıra, teknolojik aletler de sıklıkla kullanılabilmektedir. Bu cihazlar belli standartlara göre üretilmiş olmalıdır. Tek kullanımlık aparatlar kesinlikle tekrar tekrar kullanılmamalı, birden fazla kişinin uygulaması için kullanılan medikal ayak bakım cihazları ise, mutlaka sterilizasyon işlemine tabi tutulmalıdır.

Gerekli hijyen kuralları gözetilmediği takdirde açık yaralarda enfeksiyonlar meydana gelebilir. Bulaşıcı bir hastalık söz konusu ise, aparatın veya cihazın kullanıldığı herkese yayılması söz konusu olabilir. Bu nedenle ayak bakımı konusunda destek alacağınız merkez ile ilgili olarak detaylı araştırma yapmalı ve uygulamada görev alan kişilerin eğitim almış uzmanlar olduğuna dikkat etmelisiniz.

Medikal Ayak Bakımı Fiyat

Medikal ayak bakımı, ayaklarınızla ilgili yaşadığınız pek çok sorunun giderilmesine yönelik olarak uygulanır. Bu anlamda medikal ayak bakımı fiyat konusu ihtiyacınız olan uygulamaya göre şekillenmektedir. Topuk dikeni sorunu, batık tırnakların giderilmesi, tırnak mantarı, ayak mantarı, çatlak topuk tedavisi, sporcu ayağı medikal ayak bakımı gibi uygulamaların her biri farklı fiyatlara sahiptir. tam anlamıyla kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda yapılan bu uygulamaların tamamı merkezimizde uzmanlarımızca uygulanmaktadır. Uygulamalarımız esnasında kullanılan tüm cihazlar ve bakım ürünleri standartlara uygun bir biçimde tasarlanmış ve üretilmiştir. Düzenli periyodik sterilizasyon işlemleri gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi, fiyat ve randevu için vakit kaybetmeden kliniğimizi arayın.